Zbiórka darów dla powodzian w Podkowie

Region

Urząd Miejski w Podkowie Leśnej rozpoczął zbiórkę darów dla powodzian. Można je przynosić do 2 czerwca. Dary zostaną przekazane jednej z gmin, która została zalana przez wielką wodę.

Organizatorzy zbiórki proszą o worki na śmieci, koce, śpiwory, poduszki, materace, latarki, wodę pitną, łopaty, wiadra, grabie, środki medyczne pierwszej pomocy, żywność o przedłużonym terminie przydatności, karmę dla psów i kotów, środki czystości, dezynfekujące, dmuchawy i odsysacze wody i powietrza do suszenia budynków, spodnie rybackie oraz farby do malowania pomieszczeń i elewacji. W komunikacie zawarto prośbę o rzeczy nowe.

Zbiórka przeprowadzana jest do 2 czerwca. We wtorek i środę dary można przynosić w godz. 8.00 – 16.00. Jeśli te godziny nie odpowiadają, można zadzwonić pod numer tel. 603 332 872, aby umówić się na późniejszą godzinę, najpóźniej do 22.00.

Zebrane dary zostaną przekazane bezpośrednio jednej z poszkodowanych w wyniku powodzi gmin. Jak powiedziała nam Małgorzata Stępień-Przygoda, wiceburmistrz Podkowy Leśnej, wybór gminy zapadnie w przyszłym tygodniu. – Jest powołany specjalny komitet, który podejmie decyzję. Zależy ona od tego, ile darów uda się zebrać – stwierdziła.

W maju na południu Polski doszło do powodzi, która była największa od kilkudziesięciu lat. Tysiące ludzi straciło cały dobytek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.