Zbiórka krwi w regionie

Region

W najbliższych dniach w kilku punktach naszego regionu będzie można oddać krew. Warto w ten sposób pomóc, bo zapasy niektórych grup osiągnęły krytycznie niski poziom.

Najbardziej poszukiwane grupy to te z odczynnikiem Rh(-): A, B i 0. Brakuje także AB rh(+). Ale na wagę złota jest każdy chętny do oddania krwi. Gdzie można to zrobić? W sobotę, 20 lutego, w pruszkowskiej Szkole Podstawowej nr 2 przy ul Jasnej zbiórka będzie prowadzona w godzinach 11.30-15.30.

Kolejna okazja w poniedziałek, 22 lutego, w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie (w godz. 9.00-12.00). Jak w każdy wtorek krew można oddać w Grodzisku Mazowieckim. Na dawców czeka punkt pobrań w Szpitalu Zachodnim (w godz. 9.30-12.30).  

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Samo pobieranie krwi nie trwa długo i nie jest bolesne, a może pomóc uratować życie lub zdrowie innych osób. Zanim ochotnicy trafią na specjalny fotel dla dawców, zostaną przebadani przez lekarza.

Jak przygotować się do oddania krwi? Należy dobrze się wyspać, dzień wcześniej pamiętać o piciu wody i spożywaniu lekkich posiłków. Palacze papierosów mogą oddawać krew, ale proszeni są o ograniczenie ilości „dymków”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.