Zbierał „łupy” w piwnicach, został zatrzymany

Pruszków

37-letni mieszkaniec Pruszkowa uznał, że pod osłoną nocy uda mu się dokonać kradzieży w piwnicach jednego z bloków. Włamał się aż do 22 pomieszczeń, przygotował „łupy” do wyniesienia, jednak został powstrzymany przez policję.

Włamywacz wpadł dzięki czujności jednego z mieszkańców bloku. To jego reakcja sprawiła, że sąsiedzi nie stracili wartościowych przedmiotów. –  W nocy z 3 na 4 marca po godzinie 3.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że ktoś grasuje w piwnicach jednego z pruszkowskich bloków. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Mężczyzna został schwytany na „gorącym uczynku” – opisuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

37-latek zdążył „odwiedzić” aż 22 piwnice. Zanim przyjechała policja zgromadził swoje „łupy” na korytarzu. Na widok zbliżających się policjantów zaczął uciekać, jednak został zatrzymany. Wśród rzeczy przygotowanych do wyniesienia były m.in. elektronarzędzia, rowery czy sprzęt komputerowy.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. –  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 22 zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Po czynnościach i usłyszeniu zarzutów został zwolniony. Teraz czeka na decyzję sądu –  przedstawia rzecznik pruszkowskiej policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.