Zbierają elektrośmieci aby doposażyć szkolną bibliotekę

Nadarzyn

18 marca w nadarzyńskiej szkole podstawowej odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Jej celem jest uzyskanie funduszy, które będą mogły zostać przeznaczone na zakup książek do szkolnej biblioteki.

Chyba nie ma takiej biblioteki szkolnej, która nie potrzebowałaby nowych książek. Często zdarza się tak, że grupa uczniów wypożycza kilka lub kilkanaście pozycji, a dla reszty już nie wystarcza. Szkoła Podstawowa im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie będzie zbierać elektrośmieci, dzięki którym będzie mogła pozwolić sobie na zakup nowych książek do biblioteki.

Zbiórka odbędzie się w nadchodzący piątek. Jak to działa? Wszystkie chętne osoby będą mogły wrzucać duże elektrośmieci m.in. pralki, lodówki, zmywarki, telewizory do specjalnego kontenera, który będzie stał za halą sportową szkoły. Dojazd od ul. Sitarskich i Turystycznej. Natomiast małe elektroodpady, czyli baterie, akumulatorki, suszarki do włosów, odkurzacze czy żelazka mieszkańcy wrzucą do pojemnika ustawionego przed szkołą.

Do zbiórki zaproszone są również przedsiębiorstwa. Na hasło „Szkoła Nadarzyn”, firma Remodis przyjedzie pod wyznaczony adres, odbierze elektroodpady i wystawi odpowiednie dokumenty dla działu księgowości. Warunki są następujące: 300 kg odpadów będzie odbieranych maksymalnie do 70 km od Warszawy, 500 kg 71-200 km oraz 1000 kg oddalone powyżej 200 km od stolicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.