Zatrzymano złodzieja rowerów

Region

Artur Z. usłyszy 8 zarzutów za kradzieże rowerów, których dokonał w ciągu dwóch miesięcy na terenie Pruszkowa. Mężczyzna po wyjściu z zakładu karnego postanowił w ten sposób zarabiać na życie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godziny 18.00 policjanci patrolujący ulice Pruszkowa zwrócili uwagę na mężczyznę kręcącego się wokół stojaka z rowerami przy stacji PKP. Po chwili, Artur Z.  wyciągnął z kieszeni kombinerki, którymi przeciął linkę mocującą rower do stojaka. Następnie wsiadł na rower i odjechał. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali młodego mężczyznę i wraz ze skradzionym rowerem przewieźli do komisariatu.

W trakcie ustalania właściciela pojazdu do funkcjonariuszy patrolujących ulice wpłynęło zgłoszenie od kobiety o kradzieży roweru z terenu stacji PKP. W trakcie dalszych czynności poszkodowana rozpoznała skradziony wcześniej pojazd. Stratę wyceniła na 600 zł.

We wtorek funkcjonariusze udowodnili 34-letniemu Arturowi Z. siedem innych kradzieży dokonanych w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w okolicy dworca PKP. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Obecnie przebywa w areszcie. Prokuratura postawiła mu 8 zarzutów kradzieży. 34-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.