Zatrzymano sprawców pobicia

Region

Funkcjonariusze z grodziskiej komendy zatrzymali czterech sprawców piątkowego pobicia. Mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

W nocy z piątku na sobotę policjanci dostali wezwanie do jednego z lokali w Grodzisku Mazowieckim. Na miejscu zastali kierownika ochrony, który zgłosił pobicie swojego pracownika przez czterech mężczyzn. Funkcjonariusze szybko ustalili rysopisy sprawców oraz kierunek w którym uciekli.

Pierwszego ze sprawców mundurowi zauważyli na ul. Kwiatowej, na widok radiowozu 24-letni mężczyzna rzucił się do ucieczki. Jednak szybko został zatrzymany i przewieziony do komendy. Kilkanaście minut później odnaleziono jego wspólników, na sąsiedniej ulicy zatrzymany został kolejny 24-latek, natomiast  23- i  27-latka ujęto na jednym z pobliskich parkingów. Przy najstarszym sprawcy znaleziono i zabezpieczono klucz do kół samochodowych, który najprawdopodobniej został użyty do pobicia.

Badanie stanu trzeźwości zatrzymanych wykazało się, że bracia Kamil i Norbert P. oraz Piotr T.  i Adam L. maja po ok.1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut udziału w pobiciu. Agresywne zachowanie mężczyzn spowodowało obrażenia głowy, twarzy i innych części ciała pracownika ochrony.

Decyzją prokuratora wszyscy sprawcy są pod nadzorem i mają zakaz zbliżania się do poszkodowanego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara  do 3 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.