Zatrzymano sprawcę rozboju

Region

Funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali Mateusza K. który groził swojemu koledze i próbował go zmusić do zakupu kilku piw. 28-latek został umieszczony w areszcie na dwa miesiące. Za rozbój i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego mężczyzna może trafić do wiezienia na 12 lat.

Cała historia ma swój początek w 2009 roku. Pod jednym ze sklepów spożywczych Mateusz K. zaatakował 29-letniego Mariusza Ch. Napastnik najpierw przydusił ofiarę, a następnie groził nożem i zażądał od niego pieniędzy. Mężczyzna posłusznie oddał mu 15 złotych. Po pewnym czasie groźby te się powtórzyły. Tym razem łupem Mateusza K. padło 20 złotych.

Rok później doszło do podobnej sytuacji. 28-latek zaczął grozić Mariuszowi Ch. Tym razem grożąc i używając siły zabrał mu 5 złotych. Ostatnie z tych zdarzeń miało miejsce w miniony wtorek. Mateusz K. próbował zmusić poszkodowanego do zakupu kilku piw.

Mariusz Ch. zgłosił całe zajście na policji. Funkcjonariusze zatrzymali Mateusza K. Mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju i usiłowania rozboju. Sąd zastosował wobec niego karę w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.