Zatrzymano pięciu przestępców

Region

Funkcjonariusze z Pruszkowa zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy próbowali dokonać napadu na sklep nocny. Okazało się, że mężczyźni dokonali wielu innych przestępstw.

Kilka dni temu policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy usiłowali dokonać napadu rabunkowego na jeden ze sklepów nocnych. W trakcie przeszukania lokalu mundurowi znaleźli i zabezpieczyli noże, kominiarki i odzież, w którą ubrani byli mężczyźni w trakcie innych przestępstw.

Policjanci zatrzymali bliźniaków 20-letnich Adriana i Przemysława Cz., 21-letniego Rafała J., 19-letniego Patryka K. i 20-letniego Karola Z. Każdy z zatrzymanych usłyszał kilka zarzutów.

Adrian Cz. został oskarżony o usiłowanie dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, kradzież alkoholu, artykułów spożywczych oraz trzech koszyków sklepowych, włamanie do kiosku i kradzież biletów, kart miejskich i kosmetyków o łącznej wartości 2800 złotych, usiłowania włamania do sklepu zielarsko-medycznego, usiłowania włamania do kolejnego kiosku i usiłowania włamania do samochodu.

Policjanci sprawdzili również, czy pozostali zatrzymani figurują w policyjnej bazie danych. Okazało się, że 19-letni Patryk K. jest poszukiwany na podstawi nakazu doprowadzenia do placówki opiekuńczo-wychowawczej, a 20-letni Karol Z. w celu ustalenia miejsca pobytu.

Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy. Mężczyznom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.