Zatrzymano kierowcę z dwoma zakazami

Region

23-letni kierowca po raz kolejny nie zastosował się do decyzji sądu. Mimo dwóch zakazów prowadzenia po raz kolejny wsiadł za kierownicę. Przed sądem stanie również właściciel samochodu, który prowadził 23-latek.

W środę około godziny 21.00 funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego zwrócili uwagę na samochód marki Suzuki. Zarówno kierowca jak i pasażer pojazdu nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas zatrzymywania pojazdu do kontroli policjanci zauważyli, że mężczyźni chcieli zamienić się miejscami.

Szybko okazało się, ze 23-letni Robert K., który siedział za kierownicą samochodu ma 2 czynne zakazy sądowe. Zgodnie z nimi mężczyzna nie mógł prowadzić samochodu do listopada br. oraz do maja 2011r. Podczas sprowadzenie danych kierowcy w policyjnej bazie danych okazało się, że Robert K. jest poszukiwany przez warszawska prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Odpowiednie dane zostaną przekazane do instytucji, o karz dla 23-letniego kierowcy po raz trzeci zadecyduje sad.

Funkcjonariusze dodatkowo skontrolowali pasażera samochodu. Okazało się, ze 25-latek jest właścicielem pojazdu. Za udostępnienie pojazdu nieuprawnionemu kierowcy oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa mundurowi nałożyli na 25-latka mandat karny. Mężczyzna odmówił jego przyjęcia, więc wniosek o jego ukaranie zostanie skierowany do sadu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.