Zatrzymano członków gangu pruszkowskiego

Region

Jak podaje TVN Warszawa, policja aresztowała osiem osób z żoliborskiego odłamu pruszkowskiej ośmiornicy za handel narkotykami. Według funkcjonariuszy, to nie koniec zatrzymań.

W nocy z poniedziałku na wtorek policja przeprowadziła operację, której celem było uderzenie w tzw. odłam żoliborski. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać ośmiu mężczyzn podejrzanych o przemyt i handel narkotykami. Narkotyki były sprowadzane głównie z Litwy i Holandii, dzielone w Warszawie i odsprzedawane dilerom.

Według policji, w ciągu ostatnich dwóch lat żoliborskiemu odłamowi gangu pruszkowskiego udało się sprzedać 4 kg kokainy i 10 kg marihuany. W ostatnim czasie funkcjonariusze zatrzymali już 19 członków gangu pruszkowskiego i zapowiadają kolejne. Według TVN Warszawa narkotyki w stolicy to nie tylko przemyt, ale i produkcja. W ciągu pięciu lat grupa pruszkowska wyprodukowała ponad 5 t amfetaminy.

Zatrzymani mężczyźni to: 54-letni Andrzej D. ps. Księciu, 33-letni Maciej H. ps. Rudy, 30-letni Robert Z. ps. Ślepy, 44-letni Robert K. ps. Kermit, 43-letni Dariusz P., 25-letni Mirosław K., 37-letni Maciej Z. i Artur D. Wszystkim grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.