Zatrzymano Rosjanina podejrzanego o zabójstwo

Region

Na terenie powiatu pruszkowskiego zatrzymano obywatela Rosji, podejrzanego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w Niemczech. 24-latek poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania.

Zatrzymanie mężczyzny możliwe było dzięki współpracy funkcjonariuszy Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KSP, Punktu Kontaktowego ENFAST w KGP oraz zespołów z Wiesbaden i Bremen. – Na początku listopada 2017 r. specjalna grupa poszukiwawcza policjantów niemieckich skontaktowała się z Punktem Kontaktowym ENFAST KGP, czyli europejskiej sieci zrzeszającej policjantów z całej UE zajmujących się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy. Z przekazanych informacji wynikało, że obywatel Rosji , który jest podejrzany o zabójstwo mężczyzny przy pomocy noża oraz usiłowanie tego przestępstwa w miejscowości Bremen opuścił ich kraj i prawdopodobnie ukrywa się na terenie Polski. Sąd w Bremen wydał za 24-latkiem Europejski Nakaz Aresztowania – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie ukrywa się na terenie województwa mazowieckiego. – Punkt Kontaktowy ENFAST w Wydziale Poszukiwań Komendy Głównej Policji zaangażował do sprawy Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Realizacja sprawy przez stołecznych kryminalnych oraz kolejne czynności operacyjne szybko przyniosły efekty, ponieważ ustalono dokładne miejsce przebywania 24-latka. Okazało się, że mężczyzna wynajmuje dom w miejscowości na terenie powiatu pruszkowskiego – zaznaczają policjanci z Komendy Stołecznej.

Rosjanina zatrzymał specjalny oddział antyterrorystów. Jak udało nam się nieofocjalnie ustalić, mężczyzna przebywał w domu w Kajetanach. 24-latek został doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.