Zatrzymano dwóch sprawców brutalnego rozboju

Błonie

W miniony piątek pisaliśmy o dość tajemniczej sprawie. 12 maja w rejonie rynku w Błoniu doszło do brutalnego napadu. Otrzymaliśmy zdawkowe informacje od świadków tego zdarzenia, a policjanci nabrali wody w usta. Co wydarzyło się tego dnia?

Świadkowie relacjonowali, że około godz. 17.00 na tzw. rynku w Błoniu jeden z mężczyzn został dotkliwie pobity przez kilku sprawców. Ofiara miała bronić się nożem. Cała awantura przebiegła dość chaotycznie, wszystko miało zacząć się od pojawienia wielu pojazdów, z których wysiedli sprawcy.

W miniony piątek skontaktowaliśmy się z policjantami w celu wyjaśnienia tego zdarzenia, ci jednak nie przekazali nam żadnych informacji. Śledztwo było na zbyt wczesnym etapie. Obecnie powtórnie spróbowaliśmy dowiedzieć się, co wydarzyło się tamtego dnia. Usłyszeliśmy tylko tyle, że zatrzymano w tej sprawie dwie osoby.

Więcej szczegółów udało się nam uzyskać w grodziskiej prokuraturze rejonowej. W jakim kierunku prowadzone jest postępowanie? – Aktualnie postępowanie prowadzimy w sprawie pobicia Damiana C. i Klaudii D., które miało miejsce w Błoniu przy ul. Warszawskiej. Postępowanie prowadzone jest w kierunku przestępstwa pobicia oraz spowodowania średnich obrażeń ciała – mówi nam Dariusz Ślepokura, prokurator rejonowy w Grodzisku Mazowieckim.

Jak już wspominaliśmy zatrzymano dwie osoby. – W chwili obecnej zatrzymane są dwie osoby Adrian P. i Marek Z., którzy mają przedstawione zarzuty. Wobec tych osób prokurator po uprzednim przesłuchaniu ich w charakterze podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji poprzez zobowiązanie ich do stawiennictwa w komisariacie policji w Błoniu siedem dni w tygodniu oraz nałożył zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zakaz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 150 metrów – podkreśla prok. Ślepokura.

Cały czas trwają czynności, które mają na celu ustalenie pozostałych osób biorących udział w tym zdarzeniu. Policjanci apelują o zgłaszanie się świadków. – Każdą osobę, która ma wiedzę na temat tego zdarzenia prosimy o kontakt z komisariatem policji w Błoniu – mówi podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.