Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Region

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie środki odurzające. 21-latek próbował wmówić mundurowym, że znaleziony susz roślinny to kadzidło.  Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trakcie patrolu jednej z grodziskich ulic policjanci zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mogą mieć przy sobie środki odurzające. Mundurowi postanowili wylegitymować przechodniów. W trakcie przeszukania okazało się, że 21-letni Kamil C. w paczce po papierosach ukrył zawiniątko z suszem roślinnym. Natomiast 28-letni Radosław C. miał przy sobie 2 woreczki foliowe z amfetaminą, które trzymał w dłoni. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

W trakcie rozmowy 21-latek tłumaczył, że znaleziony susz roślinny to kadzidło. Jednak badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Drugi z mężczyzn narkotyki trzymał w reku licząc, że policjanci nie zwrócą na to uwagi. Dodatkowo obaj zatrzymani byli nietrzeźwi.

Mężczyźni przyznali się do posiadania narkotyków i dobrowolnie poddali się karze. Radosław C. został skazany na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Natomiast Kamil C. otrzymał karę w wysokości 6 miesięcy pozbawienia wolności w trakcie, której musi odbyć 30 godzin prac społecznych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.