Zatrzymani za „kolec”

Region

Policjanci z Raszyna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży pieniędzy i dokumentów z samochodu osobowego. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komisariatu w Raszynie został powiadomiony o tym, że na terenie jednej z hurtowni dokonano kradzieży z samochodu. Zginęła saszetka, w której były dokumenty, pieniądze oraz telefony komórkowe. Sumę strat pokrzywdzony wyceniał na około 2500 złotych.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że sprawcy prawdopodobnie poruszali się samochodem marki skoda koloru ciemnego. W dogodnym i bezpiecznym miejscu została ustawiona blokada. Pomimo, że sprawcy usiłowali ją ominąć, doszło do zatrzymania.

49-letni Zbigniew R. oraz 42-letni Piotr R. zostali dowiezieni do komisariatu. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady w samochodzie sprawców. Znalazł w nim miedzy innymi „łamaki”, czyli narzędzia do otwierani drzwi samochodowych oraz łamania blokady stacyjek. Ponadto zabezpieczony został uchwyt, który wykorzystywany jest miedzy innymi do dokonywania kradzieży na tzw. „kolec.

Obaj mężczyźni zostali oddani pod dozór policyjny. Grozi im do 5 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mogli dokonać innych tego  typu przestępstw.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.