Zatrzymani „na podwójnym gazie”

Region

Mimo licznych apeli policji nietrzeźwi kierowcy nadal pozostają zmorą polskich dróg. Tym razem „na podwójnym gazie” dwóch kierowców zatrzymali policjanci z Michałowic i Pruszkowa.

1,5 promila alkoholu we krwi miał traktorzysta zatrzymany we wtorek 11 lipca w Michałowicach. Mężczyzna został skontrolowany w Komorowie po godzinie 22.30. Policjanci natychmiast po zatrzymaniu wyczuli od niego woń alkoholu. 32-latek poruszał się pojazdem bez włączonych świateł. Nie posiadał ponadto uprawnień do kierowania pojazdami, dowodu rejestracyjnego ani polisy OC. Poruszający się ciągnikiem rolniczym został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Kilka godzin później, policjanci z Pruszkowa otrzymali informację o prawdopodobnie nietrzeźwym  kierowcy poruszającym się land roverem po ulicy Armii Krajowej. Po przybyciu na miejsce pojazd zatrzymano do kontroli i od razu w trakcie rozmowy policjanci wyczuli alkohol. Brawurą wykazał się 69-letni mieszkaniec Pruszkowa, który został przewieziony na komendę. Został poddany badaniu, które wykazało prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. 

Pijani kierowcy są plagą polskich dróg. Policjanci mają wciąż pełne ręce roboty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.