Zatrzymał złodzieja telefonu

Region

Przypadkowy pasażer pociągu pomógł w ujęciu złodzieja, który okradł 13-latka. Nastolatek odzyskał skradziony telefon, a 31-letni Sebastian K. trafił do grodziskiej komendy.

W niedzielę około 15:30 funkcjonariusze z grodziskiej komendy zostali skierowani na peron PKP. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn i młodego chłopaka. Okazało się, że 31-letni Sebastian K. został ujęty przez pasażera zaraz po kradzieży telefonu.

Mundurowi natychmiast zaczęli ustalać okoliczności kradzieży. Z informacji udzielonych przez 13-latka wynikało, że nietrzeźwy Sebastian K. przysiadł się do chłopca w trakcie podróży pociągiem i zaczepiał go. Chłopiec po chwili wstał i wraz z kolegami odszedł od 31-latka. Kilka minut później 13-latek wrócił na miejsce po telefon komórkowy, który zostawił na półce. Gdy Sebastian K. ponownie zobaczył chłopca wstał i chciał odejść. Nastolatek poinformował pasażerów o kradzieży telefonu i wskazał 31-latka, jako sprawcę. Jeden z pasażerów zareagował na oskarżenia chłopca i zatrzymał złodzieja.

Mężczyzna, który pomógł chłopcu potwierdził relację całego zajścia. Funkcjonariusze podziękowali mu za obywatelska postawę. Skradziony telefon komórkowy wrócił do właściciela. Policjanci natomiast przewieźli nietrzeźwego Sebastiana K. na komendę. 31-latek usłyszy zarzut kradzieży, za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.