Zatańczą przeciw przemocy

Grodzisk Maz.

Mówi się, że taniec łagodzi obyczaje. Może być także wyrazem sprzeciwu dla przemocy wobec kobiet. Grodzisk Mazowiecki weźmie udział w happeningu "One billion rising".

To nic trudnego. Każdy może włączyć się w akcję. W tym roku również mieszkańcy Grodziska zatańczą przeciw przemocy wobec kobiet. Na czym polega happening "One billion rising"? Akcję zainaugurowano w 2013 roku, kiedy to 14 lutego ludzie z całego świata wykonywali prosty układ taneczny jako wyraz solidarności z kobietami, które doświadczyły przemocy. Z każdym rokiem ilość uczestników happeningu rośnie. Widać to po liczbie polskich miast, które angażują się w akcję. W 2013 roku było ich 30, a dwa lata później już 50.

Teraz do tego grona dołącza również Grodzisk Mazowiecki. Każdy może zatańczyć i dać wyraz solidarność ze skrzywdzonymi kobietami. Wystarczy 14 lutego przyjść na plac przed Szkołą Podstawową nr 4 przy ul. Zielony Rynek i wykonać prosty układ taneczny. Początek happeningu o 10.30.

Wiadomo, że niektórzy mogą mieć obawy ze względu na brak umiejętności tanecznych. Spokojnie, organizatorzy zapewniają, że układ jest prosty. Dodatkowo prowadzone są próby układu tanecznego, który zostanie zaprezentowany 14 lutego. Taneczne kroki będzie można poznać 4 i 11 lutego o 18.30 oraz 9 lutego o 18.00 w grodziskiej szkole Agustina Egurroli przy ul. Sienkiewicza 45.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.