Zastępcze linie autobusowe [ROZKŁADY]

Region

Na czas zamknięcia linii 447 zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Ta główna (poza liniami miejskimi) będzie składać się z pięciu linii. Szczegóły dotyczące kursowania zamieszamy poniżej.

Od 3 września większość podróżnych do swojej dyspozycji będzie miała jedynie autobusową komunikację zastępczą. Kursujące dziś pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej zastąpi pięć linii autobusowych.

Mieszkańcy Piastowa do swojej dyspozycji będą mieli dwie istniejące linie autobusowe 716 i 717. Ta ostatnia zostanie wzmocniona przez dodatkowe autobusy. Autobusy z oznaczeniem 717 w godzinach szczytu maja kursować co 7,5 minuty, natomiast poza szczytem co 15 min. Również linia 716 będzie kursować częściej w godzinach szczytowych co 20 min.

Podróżni z Pruszkowa do swojej dyspozycji będą mieli dedykowaną linię autobusową ZP. Autobusy będą zatrzymywać się na następujących przystankach: w Pruszkowie – os. Staszica, Jasna, Powstańców, PKP Pruszków, Kościuszki i dalej dopiero w Warszawie przy Łopuszańskiej, PKP WKD AL. Jerozolimskie. Koniec trasy to pętla autobusowa na Dworcu Zachodnim. W autobusach linii ZP obowiązywać będzie taryfa biletowa ZTM. Dla podróżnych najważniejsza jest jednak częstotliwość kursów. W dni robocze w szczycie przewozowym autobusy będą odjeżdżać co 6 min, a poza szczytem co 10 min. W pozostałe dni autobusy będą kursować co 10 – 15 min.

Linia ZB to linia autobusowa dedykowana gminie Brwinów. Jednak autobusy zatrzymają się również w Pruszkowie. Częstotliwość w dni robocze to kursy w szczycie co10 min i poza szczytem co 15 min. W pozostałe dni autobusy będą kursować co 30 min. W linii ZB będzie honorowana taryfa obowiązująca w Kolejach Mazowieckich, a na odcinku Warszawa – Pruszków będzie można korzystać z biletów ZTM. W Brwinowie autobusy zatrzymają się na przystankach: Armii Krajowej, PKP Brwinów, w Pruszkowie przy Kościuszki, Wojska Polskiego, przy pętli na os. Staszica, a w Warszawie przy Łopuszańskiej i PKP Al. Jerozolimskie.

Dwie pozostałe linie są dedykowane dla Grodziska. Linia ZG będzie stanowiła autobusowy odpowiednik kolei. Autobusy będą zatrzymywać się w pobliżu przystanków kolejowych. Taryfa biletowa będzie taka sama jak w linii brwinowskiej (ZB). Kursy linii ZG w dni robocze będą się odbywać co 15 min, a w dni świąteczne co 30 min. Uzupełnieniem tej linii będą autobusy linii ZM, które będą dowozić mieszkańców Milanówka do stacji w Grodzisku Mazowieckim. Ta linia będzie funkcjonować tylko w czasie szczytów przewozowych w dni robocze (5.00 – 8.00 oraz 14.00 – 18.00).

Rozkłady jazdy linii Pruszków – Warszawa i 717, Brwinów – Warszawa, Grodzisk – Warszawa, Grodzisk – MilanówekGrodzisk – Milanówek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.