Zaśmiecona okolica marketu

Pruszków

Mieszkańcy rejonu ulic Powstańców i Pułaskiego w Pruszkowie skarżą się na skandaliczny stan zewnętrznego zaplecza jednego ze sklepów. Śmieci porozrzucane są po okolicy, a z pojemników unosi się nieprzyjemny zapach.

Z takim problemem zgłosiła się do Agnieszka, mieszkanka bloku przy ul. Powstańców. – Piszę w imieniu swoim oraz wszystkich mieszkańców. Nasze bloki bezpośrednio sąsiadują z dużym marketem. Stan w jakim pracownicy utrzymują zaplecze sklepu i jego otoczenie pozostawia wiele do życzenia. Mieliśmy nadzieję, że przy okazji niedawnego remontu budynku powstanie tam wiata na śmieci, ale tak się nie stało. Śmieci z dużym udziałem osób bezdomnych, wiatru i zwierząt są rozrzucane po całej okolicy – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Walka z takim procederem wcale nie jest trudna. Wystarczy zgłosić się do odpowiednich służb. – O tego typu sprawach można zawiadomić straż miejską lub wydział ochrony środowiska. Oczywiście zajmiemy się tym tematem. Zrobimy co możemy, aby zdyscyplinować zarządcę nieruchomości do utrzymania należytego porządku. Sprawdzimy m.in. odpowiednie umowy oraz dokonamy inspekcji tego miejsca – mówi Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziały Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Okazuje się, że najlepiej zadzwonić na numer alarmowy straży miejskiej , czyli 986. Informację o takim zjawisku można zgłosić także dzięki aplikacji LocalSpot, o czym pisaliśmy tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.