Zasadzą 100 drzew z okazji Dnia Ziemi

Pruszków

Już w najbliższą sobotę obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji w Pruszkowie pojawią się nowe drzewa. Zasadzą je dzieci i młodzież z miejskich placówek oświatowych.

Dzień Ziemi obchodzony jest o to by uświadomić mieszkańcom czym jest ekosystem planety i jak należy go chronić. Tegoroczne obchody będą odbywać się pod szyldem „W kierunku natury”. Szczególną uwagę położono na bioróżnorodność, czyli zróżnicowanie gatunków i ekosystemów.

W obchody Dnia Ziemi włącza się również Pruszków. – Z okazji tegorocznego Dnia Ziemi chcielibyśmy zwrócić uwagę na konieczność uzupełniania nasadzeń drzew i krzewów na terenie miasta – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Zmiana przepisów, która spowodowała masowa wycinkę drzew – również na terenie Pruszkowa – wymaga obecnie rekompensaty uszczuplonej zieleni. Nie trzeba nikogo przekonywać jak ważną rolę odgrywa zieleń w życiu każdego organizmu miejskiego – dodaje.

Urząd Miejski w tym roku chce posadzić 100 drzew i 30 krzewów. Sadzonki roślin trafią do miejskich placówek oświatowych. Wśród nich znalazły się jałowce, derenie oraz świerki, ozdobne wiśnie i klony.

Uroczyste sadzenie drzew odbędzie się już w najbliższy piątek m.in. w szkole przy ul. Topolowej oraz w przedszkolu przy ul. Prusa. Warto dodać, że przy Przedszkolu „Pod Kasztanem” z okazji 40-lecia placówki zostanie posadzony kasztanowiec czerwony.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.