Zarzuty dla zatrzymanych w McDonald’s w Pruszkowie

Pruszków

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga postawiła pierwsze zarzuty osobom, które stołeczni policjanci i antyterroryści zatrzymali w minioną sobotę w restauracji w centrum Pruszkowa.

Przypomnijmy. W sobotę, 19 maja, przed popularnym fast foodem na rogu al. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki w Pruszkowie pojawiły się duże siły policyjne i antyterroryści. Restauracja została zamknięta, teren odgrodzono taśmą, zatrzymano i skuto ponad 10 osób. To wszystko na oczach zaskoczonych przechodniów i klientów McDonald’s.

Dwa dni temu o szczegóły sprawy pytaliśmy w Prokuraturze Okręgowej Warszawa Praga. Usłyszeliśmy, że postępowanie trwa i na tym etapie dla dobra śledztwa nie będą ujawniane żadne konkretne informacje.

Okazuje się jednak, że rąbka tajemnicy uchyliła Komenda Stołeczna Policji. – Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw uzyskali informację, że w Pruszkowie ma dojść do spotkania grupy osób, które mogą posiadać broń palną oraz inne, niebezpieczne przedmioty. Wszystko wskazywało na to, że mogą być one powiązane ze strzelaniną, do której doszło w Ząbkach 9 maja br. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że spotkanie ma się odbyć na terenie jednej z restauracji – czytamy w komunikacie stołecznej policji.

Do akcji zaangażowano Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Warszawie. – Efektem było zatrzymanie mężczyzn różnej narodowości oraz zabezpieczenie broni i amunicji. Po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi i zebraniu materiału dowodowego, sprawę przekazano do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Na tym etapie postępowania dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. 55-letni Krzysztof W. ps. Śliwa oraz 43-letni Lech Y., u których w samochodach została zabezpieczona broń, odpowiedzą za jej posiadanie bez wymaganego zezwolenia. 55-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd – informuje KSP.

Krzysztof W. ps. Śliwa to jeden z domniemanych szefów „Mokotowa”. Z kolei Lecha Y. łączy się z działalnością mafii czeczeńskiej w Polsce. Obie grupy rywalizują o wpływy, spotkanie w restauracji w centrum Pruszkowa miało być próbą zawarcia rozejmu między gangami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.