Zarzut usiłowania zabójstwa dla Krystiana M. Nie przyznaje się

Pruszków

Krystian M., zatrzymany w czwartek podejrzany o atak nożem na mieszkańca kamienicy przy ul. Chopina w Pruszkowie, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. 19-latek nie przyznaje się do winy, odmówił też składania wyjaśnień.

Przypomnijmy, mężczyznę podejrzanego o to, że w minioną niedzielę ciężko ranił swojego kolegę nożem, zatrzymano w czwartek rano, po kilku dniach intensywnych poszukiwań. Wbrew pogłoskom, Krystian M. nie zgłosił się na policję dobrowolnie. – Mimo, że sprawca ukrywał się, funkcjonariusze zatrzymali 19-latka na terenie Pruszkowa. W dniu wczorajszym zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu, odmówił także składania wyjaśnień – mówi mł. asp. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Pruszkowscy policjanci ujawniają też nieco (ale tylko nieco) więcej informacji o okolicznościach w jakich dosżło do ataku przy ul. Chopina 12. – Do jednego z mieszkań  w centrum miasta  wszedł mężczyzna, który w pewnym momencie zaatakował nożem kuchennym jednego z domowników. Napastnik zadawał ciosy nożem po całym ciele ofiary. Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa do chwili obecnej. Sprawcy udało się uciec z mieszkania ofiary przed przybyciem policji – wyjaśnia mł. asp. Słomińska.

Na wniosek prokuratury i policji sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Krystianowi M. może grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.