Zarekwirowano 20 kilogramów amfetaminy

Region

W poniedziałek funkcjonariusze z pruszkowskiej policji zlikwidowali linię produkcyjną amfetaminy, która znajdowała się na jednej z posesji w miejscowości Wolica. Dodatkowo zabezpieczyli blisko 20 kilogramów amfetaminy wartej blisko milion złotych.

Policjanci z Pruszkowa od kilku dni prowadzili obserwację podejrzanej posesji. Z działań operacyjnych wynikało, że dom, który znajduje się na działce jest wynajmowany od kilku miesięcy. Okazało się, że na umowie najmu widnieją dane pochodzące ze skradzionego dowodu osobistego.

W poniedziałek przed południem mundurowi skontrolowali podejrzaną posesję. W znajdującym się na działce domku jednorodzinnym ujawniono linie produkcyjną do wytwarzania amfetaminy. Znaleziono m.in. czasze grzejne, szklane chłodnice, stoły laboratoryjne i pojemniki o pojemności od 5 do 30 litrów z różnymi substancjami chemicznymi. Dodatkowo zabezpieczono 40 foliowych torebek z białym proszkiem, okazało się, ze jest to amfetamina. W sumie przejęto blisko 20 kg tego narkotyku. W budynku znajdowały się również kosmetyki z podrobionym logiem jednej ze znanych firm.

Zatrzymano trzy osoby, które mogły mieć związek ze sprawą. 25-letni Tomasz K., 23-letnia Sylwia S. oraz 21-letnia Żaneta S. zostali przewiezieni ma komendę. Cała trójka zostanie przesłuchana. Śledczy ustalają, jaki związek ze sprawą miały te osoby. Za produkcję narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.