Zaprojektują nową siedzibę „Kościucha”

Pruszków

Starostwo powiatowe w Pruszkowie ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy L.O. im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie.

Jaki jest zakres prac przewidzianych w przetargu? – Zamówienie dotyczy wykonania dokumentacji projektowej dla budowy nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. Projekt powstanie w oparciu o przygotowaną wcześniej koncepcję architektoniczną, która może ulec dalszym przekształceniom i na ten moment nie ma ostatecznego charakteru. Inwestycja obejmuje wybudowanie nowej siedziby szkoły, zachowana zostanie jedynie hala sportowa. Budowa będzie prowadzona w kilku etapach, tak żeby zapewnić ciągłość funkcjonowania placówki – wyjaśnia Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Wspomniana koncepcja architektoniczna zakłada, że budynek zlokalizowany będzie w południowo-centralnej części działki, stanowiąc główną część zabudowy. Wejście główne zaprojektowano z ul. Kościuszki. – Inwestycja obejmuje rozbiórkę wyeksploatowanych budynków istniejących oraz wykonanie na terenie działki nowej infrastruktury komunikacyjnej (droga pożarowa, utwardzenia, miejsca parkingowe) oraz zaplecza sportowego (boiska, bieżnia, skocznia w dal, trybuna) – czytamy w dokumencie.

– W poziomie parteru przewidziano: hol główny z portiernią i sklepikiem, zespół administracyjny, pracownie chemii, zaplecze sanitarne i techniczne. Zasadniczą część pozostałych kondygnacji nadziemnych stanowi część dydaktyczna obejmująca 18 sal lekcyjnych oraz pracownie fizyki, informatyki i językowe, łącznie 10. Na każdej kondygnacji nadziemnej zaprojektowano pomieszczenia sanitarne dla uczniów i oddzielne dla nauczycieli i osób niepełnosprawnych. Na poziomie 1. piętra usytuowano pokój nauczycielski z zapleczem i gabinetem zastępcy dyrektora. Na kondygnacji 2. piętra projektuje się aulę dla 250 osób  ze sceną, garderobami i zapleczem magazynowym. Na najwyższej kondygnacji budynku zaprojektowano planetarium z pomieszczeniem obsługi oraz przeszklony taras widokowy dla bezpośrednich obserwacji astronomicznych. W kondygnacji piwnic usytuowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz szatnie uczniów i pomieszczenia magazynowo-techniczne – wyszczególniono w koncepcji.

Kiedy dokumentacja projektowa będzie gotowa? – Mamy nadzieję na to, że oferent, który wygra przetarg, dostarczy nam kompletną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę jeszcze na jesieni tego roku. Dopiero wtedy będziemy mogli określić dalszy harmonogram prac. Środki w budżecie na tę inwestycję na ten moment są zapewnione do 2021 roku – wyjaśnia starosta Gołoś.

Na oferty projektanów starostwo czeka do 22 lutego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.