Zapobiec podtopieniom

Region

Dyskusja o zagrożeniach powodziowych i sposoby postępowania podczas wypadków z udziałem zwierząt to zagadnienia, o jakich dyskutowali uczestnicy wtorkowego zebrania Powiatowego Zespołu Zarządu Kryzysowego w Pruszkowie.

Powiatowy sztab kryzysowy został zwołany na wniosek starosty pruszkowskiego Elżbiety Smolińskiej w związku z zagrożeniem powodziami, które mogą wystąpić w nadchodzących tygodniach na skutek ocieplenia i topniejącego śniegu oraz podnoszącego się poziomu wody w zbiornikach na terenie powiatu. W pierwszej części spotkania uczestnicy zapoznali się z czynnościami ochrony przeciwpowodziowej, możliwościami wykorzystania zbiorników wodnych na Utracie przy walce z powodzią oraz wykazem dostępnego sprzętu, jaki posiada PZZK.

W drugiej części spotkania Jakub Kubacki z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii omawiał sytuacje, w których niezbędna jest pomoc weterynarzy, np. gdy dzikie zwierzęta przypadkowo znajdą się na terenie zamieszkałym. Kubacki tłumaczył też w jakich sytuacjach lekarze podejmują decyzję o uśmierceniu zwierzęcia.

Na zebraniu powołany został specjalny zespół, który ma opracować procedury działania w podobnych przypadkach. W składzie zespołu mają znaleźć się przedstawiciele policji, straży pożarnej, sanepidu oraz reprezentanci poszczególnych gmin. Prace mają potrwać przez najbliższe dwa miesiące.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.