Zapłacą mniej za odpady

Milanówek

Od 1 czerwca w kieszeni mieszkańców Milanówka zostanie nieco więcej pieniędzy. Magistrat o 50 proc. zmniejszył opłaty za odpady komunalne.

To dla wielu rodzin dobra informacja i szansa na dokonanie niewielkich oszczędności. Trzeba podkreślić, że ulga nie przysługuje wszystkim mieszkańcom miasta. Na obniżkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą liczyć osoby, których dochód nie jest większy niż kwota pozwalająca pobierać świadczenia pieniężne z pomocy społecznej. Jak to wygląda w praktyce? Osoba samotna nie może wykazywać większego dochodu niż 634 zł. Z kolei w rodzinie na osobę maksymalnie może przypadać 514 zł. Ulga przysługuje także rodzinom wielodzietnym, które posiadają Kartę Dużej Rodziny.

Ulga została wprowadzona, ale nie oznacza to, że mieszkańcy będą od razu płacili mniej za śmieci. Aby z niej skorzystać muszą złożyć stosowne dokumenty. Co należy przygotować? Nie obędzie się bez deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami, a także zaświadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej. W przypadku rodzin wielodzietnych prawo do ulgi przysługiwać będzie na podstawie Karty Dużej Rodziny.

Warto nadmienić, że mniejsze koszty gospodarowania odpadów poniosą osoby, który dokonują zbiórki śmieci w sposób selektywny. Ulga będzie obowiązywała od miesiąca następującego po złożeniu deklaracji.

Stosowną uchwałę w sprawie wprowadzenia ulgi Rada Miasta podjęła w marcu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.