Zaniedbywała dziecko będąc w ciągu alkoholowym

Pruszków

Wracamy do tematu. Na początku lipca pruszkowscy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji trwa libacja alkoholowa, a rodzice 3-letniego chłopca zaniedbują swoje obowiązki. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Jaki będzie jej finał?

Przypomnijmy. Strażnicy odebrali zgłoszenie o kobiecie i mężczyźnie, którzy znajdują się w stanie upojenia alkoholowego i nie interesują się swoim dzieckiem. Funkcjonariusze udali się na teren podwórka przy ul. Prusa 42 w Pruszkowie. Po przybyciu na miejsce dowiedzieli się od matki pijanej kobiety, że taki stan rzeczy trwa od dłuższego czasu, a rodzice 3-letniego chłopca nie trzeźwieją od około półtora miesiąca.

Na miejscu pojawiła się policja. Sprawdzono stan trzeźwości imprezowiczów, oboje mieli po trzy promile alkoholu w organizmie. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego, a chłopczyk został pod opieką babci. Jak się później okazało prawnym opiekunem dziecka była tylko jego matka.

Postanowiliśmy sprawdzić czy podjęto już jakieś kroki. – Niestety mamy tu problem z alkoholizmem, dodatkowo w tym wszystkim jest małe dziecko więc nie jest to taka prosta sprawa. Na szczęście babcia zgodziła się ubiegać o pieczę zastępczą, właściwie 3-latek już jest pod jej opieką. Wcześniej próbowaliśmy zrobić wiele rzeczy w tym temacie, ale jak widać potrzebne było takie wydarzenie żeby to rozwiązać… Tutaj momentalnie ruszyła cała machina i jak już wspomniałam wszystko idzie w kierunku pieczy zastępczej czyli całkowitego pozbawienia praw rodzicielskich. Póki co sprawa nadal jest w sądzie – mówi Ewa Kominek, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.