Zaniedbane przystanki będą odnowione

Pruszków

Jeden z mieszkańców Pruszkowa zwrócił uwagę na zniszczone, popękane i brudne wiaty przystanków autobusowych. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z urzędem miasta.

Wiadomość dotyczącą zniszczonych wiat otrzymaliśmy drogą mailową: kontakt@wpr24.pl. – Tak wygląda zadaszenie na przystanku Bolesława Prusa 01 (patrz zdjęcie). Dziurawe popękane i brudne. W czasie deszczu nie spełnia już swojej roli. Niestety mimo zgłoszenia tego faktu na adres mailowy prezydenta miasta, nie widać efektów, nie ma także odpowiedzi. Zapewne nie jest to jedyny przystanek w takim stanie, może nawet są gorsze – pisze do nas czytelnik Kamil.

Okazuje się, że gmina zabezpieczyła pewną kwotę na konserwację przystanków. – Zabezpieczono w budżecie na bieżący rok kwotę 40 tys. zł na konserwację wiat przystankowych i infrastruktury przystankowej. W ramach budżetu dokonaliśmy już wymiany szyby w wiacie przystankowej przy ul. Powstańców oraz naprawy zdewastowanych ławek przystankowych w ul. Przejazdowej i ul. Długiej – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

A co stanie się ze wspomnianą wcześniej wiatą przy ul. Prusa? – Wszystkie stwierdzone przez pracowników lub zgłoszone przez mieszkańców usterki w infrastrukturze przystankowej są sukcesywnie usuwane. Wymiana zadaszeń, w wiacie przystankowej na przystanku Bolesława Prusa 01 zostanie niezwłocznie zlecona – odpowiada Kurzela.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.