Zanieczyszczony kanał w Pruszkowie

Pruszków

Kanał wodny, który „przecina” m.in. ul Dolną i Zamiejską w Pruszkowie został zanieczyszczony poprzez substancje ropopochodne. Sytuacja utrzymuje się od trzech dni.

Wiadomość o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników na adres kontakt@wpr24.pl. – 24 stycznia w Pruszkowie przy ul. Zamiejskiej, w rejonie mostka nad kanałem zebrała się grupa strażaków. Woda w tym kanale podobno jest zanieczyszczona ropą bądź jakimś olejem. Co tam właściwie się stało? – pyta czytelnik.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie w sobotę, 23 stycznia. – Kanałem o szerokości jednego metra, który biegnie równolegle do Al. Jerozolimskich miała płynąć oleista ciecz. Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili tą informacje. Ustalili, że z jednej z rur od strony Al. Jerozolimskich wpływa do kanału substancja ropopochodna. Rura ta jest wkopana pod ziemię, nie jest to ciek wodny, ani nie wychodzi z żadnej posesji. Trudno ustalić dokąd ona biegnie. O całej sytuacji poinformowaliśmy urząd miasta, straż miejską oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska – wyjaśnia mł. bryg. Lesław Pawul z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Kanał został zabezpieczony specjalnymi „rękawami”, które mają wchłaniać substancje niebezpieczne dla środowiska. – W obrębie mostku przy ul. Zamiejskiej zabezpieczyliśmy kanał trzema rękawami. Wszystkie zanieczyszczenia, które tamtędy płyną są wchłaniane. Ilości jakie się tam nazbierały przez weekend nie były duże, dlatego nie wymienialiśmy rękawów. W tej chwili zanieczyszczenie jest dużo mniejsze, jednak nadal widać substancję na wodzie, która mieni się w świetle dziennym – mówi Pawul.

Rękawy zostaną zdjęte w chwili gdy nie będzie żadnego śladu po cieczy ropopochodnej. Strażacy codziennie kontrolują stan wody w kanale. Jak twierdzą, sytuacja jest stabilna i opanowana.

Do sprawy wrócimy, gdy pojawią się nowe informacje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.