Zamykają przejazd w Kozerkach

Kozerki

Stało się to, co było już zapowiadane. W nocy z 10 na 11 grudnia przejazd w Kozerkach zostanie zamknięty.

Mówiło się, że przeprawa zostanie zamknięta w listopadzie, jednak kolejarze czekali na kontrolę wiaduktu w Jaktorowie. Wszystkie formalności zostały załatwione. Kierowcy muszą przygotować się na zamiany. – Dziś w nocy Polskie Linie Kolejowe zamkną dla ruchu kołowego przejazd kolejowy w ciągu ulicy Merkurego w Kozerkach. Do dyspozycji kierowców została już oddana znacznie bezpieczniejsza i wygodniejsza przeprawa przez tory – wiadukt w ciągu ul. Skokowskiego w Jaktorowie – zapowiada Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Decyzja o zamknięciu przejazdu w Kozerkach zapadła już dawno temu. – Wyłączenie przejazdu z eksploatacji było planowane od momentu rozpoczęcia inwestycji na linii Warszawa – Skierniewice i jest podyktowane koniecznością zachowania bezpieczeństwa na trasie. Po wejściu w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, co nastąpi już 13 grudnia, składy dalekobieżne będą przejeżdżały przez Kozerki z prędkością 160 km/h – informuje Jakubowski.

Na przejeździe w Kozerkach w 2013 roku doszło do tragicznego wypadku. Samochód został zmiażdżony przez dwa pociągi. W wyniku wypadku śmierć poniosła kierująca osobówką, a jej dwie córki trafiły do szpitala.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.