Zamykają kładkę nad torami

Milanówek

Ważna informacja dla mieszkańców Milanówka. Od najbliższego poniedziałku, 2 lipca, zamknięta będzie kładka nad torami PKP w ciągu ul. Żabie Oczko. Wszystko przez remont przeprawy.

Remont kładki trwa już od dłuższego czasu, jednak prace jak dotąd nie wymagały jej zamknięcia. Teraz stanie się ono faktem. Od 2 do 20 lipca piesi będą musieli korzystać z innych sposobów przedostania się na drugą stronę torów PKP w Milanówku. – Remontujemy tę kładkę od dawna. Mieliśmy zamiar poprawić ją tylko trochę, ale jak się do niej dobraliśmy, okazało się że jest w opłakanym stanie, trzeba było się nią zająć bardzo dokładnie – mówi nam Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. – Końcówka prac wymaga zamknięcia, a jest to konieczne aby zakończyły się szybko i żeby kładka była gotowa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – dodaje.

Władze miasta wybrały termin nieprzypadkowo. – Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, jakie to wywoła. Wybraliśmy termin wakacyjny, bo kładka służy przede wszystkim uczniom, więc jest teraz odciążona, a musi być gotowa we wrześniu – zaznacza burmistrz Kwiatkowska.

Przypominamy, że mieszkańcy Milanówka pozbawieni są także możliwości korzystania z tunelu na dworcu PKP. Aby przedostać się na drugą stronę torów muszą wybrać wiadukt lub (za chwilę jedyną czynną) wysłużoną kładkę. Jakby tego było mało, PKP PLK nie wyklucza, że termin oddania milanowskiego przejścia podziemnego zostanie przesunięty o półtora miesiąca (podobnie jak zamknięcia torowego na całej linii 447).

Mieszkańcom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość…

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.