Zamykają Graniczną. Objazdy przez tydzień

Brwinów

Uwaga, kierowcy! Od środy, 13 czerwca, zamknięta dla ruchu będzie ul. Graniczna w centrum Brwinowa. Popularny szlak dojazdowy przechodzi remont. Utrudnienia potrwają przynajmniej tydzień.

Prace przy przebudowie Granicznej rozpoczęły się w drugiej połowie maja, ale teraz wkroczą w najbardziej zaawansowaną fazę. Niestety, wiąże się to z utrudnieniami. Ulica zostanie całkowicie zamknięta, od środy zaczną obowiązywać znaki zakazu wjazdu. – Ulica Graniczna zostanie całkowicie zamknięta od ulicy Pszczelińskiej do ronda Feliksa Nowosielskiego na minimum tydzień. Od strony Parzniewa objazd został poprowadzony ulicą Pruszkowską i Wspólną do ulicy Pszczelińskiej. Od strony ulicy Pszelińskiej, ulicą Peronową do Pruszkowskiej i dalej do Parzniewa – informuje brwinowski urząd gminy.

To jednak nie wszystko. Po zakończeniu budowy kanalizacji na Granicznej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Wykonawca zastrzega jednak, że w razie potrzeby możliwe jest ponowne zamknięcie.

Na objazd skierowane zostaną autobusy komunikacji publicznej. Autobus do Parzniewa będzie zatrzymywał się na wysokości ulicy Pszczelińskiej 35 i ulicami Parzniewską oraz Krańcową pojedzie do Granicznej. Dalej swoją trasą.

Jakiego efektu można się spodziewać po zakończeniu prac na Granicznej? – Przebudowa ulicy Granicznej na odcinku ok. 664 m od ulicy Pszczelińskiej do ronda Feliksa Nowosielskiego obejmie budowę jezdni, chodnika, zjazdów, kanalizacji deszczowej, wyniesionego skrzyżowania z ulicą Orlą, dwóch wyniesionych przejść dla pieszych w ulicy Modrzewiowej i Rodzinnej oraz budowę ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego o długości ok. 700 m. Zostaną też wykonane nowe nasadzenia drzew – zapewniają brwinowscy urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.