Zamknięto parking przed targowiskiem

Milanówek

Kierowcy, którzy korzystają z parkingu przed targowiskiem miejskim w Milanówku będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ przez kilkanaście dni nie zaparkują tam swoich pojazdów. Z jakiego powodu?

Ilość miejsc parkingowych przed targowiskiem zostanie znacznie ograniczona. Cały parking wykonany z płyt ażurowych będzie niedostępny dla kierowców niemal do końca miesiąca. Jednak są powody do zadowolenia. Włodarze zlecili przeprowadzenie modernizacji. Będzie ona polegała na wyrównaniu nawierzchni, która została zniszczona przez korzenie drzew.

W tej chwili teren parkingu jest bardzo nierówny, wkrótce sytuacja ulegnie zmianie. – Niestety korzenie w wielu miejscach podniosły nawierzchnię. Stworzyło to duże zagrożenie dla ludzi i ich pojazdów. W związku z tym postanowiliśmy przeprowadzić niewielką modernizację parkingu. Nie możemy wyciąć drzew ani podciąć ich korzeni. Wykonawca wykonując swoje prace będzie musiał zwrócić szczególną uwagę aby ich nie uszkodzić – mówi Ryszarda Bogusz z Referatu Technicznej Obsługi Miasta Milanówka.

Jakie prace zostaną przeprowadzone? Okazuje się, że sprawa nie jest trudna. – Po prostu podniesiemy poziom powierzchni parkingu. Wykorzystamy do tego stare elementy nawierzchni, jednak jeśli któryś z nich będzie uszkodzony wtedy go wymienimy. W ten sposób uchronimy korzenie i zapewnimy bezpieczeństwo naszym mieszkańcom – wyjaśnia Bogusz.

Prace rozpoczęły się dziś (9 listopada) i potrwają do 27 listopada.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.