Zamknięcie przejścia przez Anielin

Pruszków

W związku z modernizacją parku Anielin Zachodni od dziś (12 lipca) zostaje zamknięte przejście przez park wraz z ciągiem komunikacyjnym prowadzącym od torów PKP do al. Wojska Polskiego.

Zamknięcie przejścia spowodowane jest przebudową parku. Projekt zmian zakłada wiele modernizacji i wprowadzenie udogodnień dla mieszkańców spędzających aktywnie czas na świeżym powietrzu. – Przejście przez park będzie zamknięte do czasu wykonania nowych nawierzchni umożliwiających bezpieczną przeprawę – poinformowało na Facebooku Miasto.

W terenie parku pojawią się specjalne szlaki dla osób preferujących aktywność typu parkour i workout. Urządzenia zostaną dostosowane do różnej skali trudności. Dla fanów gier zespołowych zaplanowano modernizację nawierzchni boiska do koszykówki. Z kolei boisko do siatkówki zostanie wyposażone w sprzęt do ćwiczeń dla seniorów. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie!

Dla zwolenników rolek i wrotek zaplanowano budowę toru o długości 120 m i szerokości 3 m. Projekt zakłada również powstanie systemu placyków wypoczynkowych z urządzeniami siłowni plenerowej. W trosce o piękno przyrody w parku zostanie uzupełniona zieleń, a oprócz tego pojawią się nowe kosze na śmieci.  Mieszkańcy będą mogli cieszyć się urokiem otoczenia. W parku znajdą się też nowe ławki, stojaki na rowery, tablice informacyjne, elementy przestrzenne oraz oświetlenie.

Z pewnością mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością oczekują nowej odsłony parku. Więc kiedy całość będzie gotowa? Realizację robót i termin zakończenia inwestycji zaplanowano na 30 listopada 2018 r. Ze względu na prowadzone prace zaleca się korzystanie z ulicy Różanej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.