Zamkną wiadukt w Pruszkowie [AKTUALIZACJA]

Pruszków

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadził kolejne ekspertyzy budowlane dotyczące pruszkowskiego wiaduktu. Wynika z nich, że obiekt nie nadaje się do dalszego użytkowania. – Z tego co mi przekazano przeprawa zostanie zamknięta już 5 kwietnia – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

O tym, że wiadukt w Pruszkowie lata swojej świetności ma już dawno za sobą wie każdy, kto tu mieszka. Kilka lat temu były wykonywane doraźne remonty, jednak okazuje się, że to kropla w morzu potrzeb. O całej sprawie poinformował nas przed chwilą wiceprezydent Pruszkowa. – Właśnie wyszedłem z ważnego spotkania w MZDW. Poinformowano nas, że wiadukt musi zostać zamknięty, ponieważ konstrukcja stwarza duże niebezpieczeństwo dla użytkowników, co wynika z odpowiednich ekspertych MIB-u. Po prostu jest wyeksploatowany. MZDW nie zamierza remontować tego obiektu, bo jak twierdzą, nie opłaca się to. Wobec tego powstanie nowa przeprawa, a ta musi zostać zamknięta i nastąpi to już 5 kwietnia – mówi Andrzej Kurzela.

Ale to, że MZDW chce wybudować nowy wiadukt nie jest nową informacją. – Na jego budowę potrzebna będzie kwota około 30 mln zł. Nim jednak jakiekolwiek prace zostaną przeprowadzone, konieczne będzie wykonanie projektów budowlanych – mówiła nam w listopadzie 2016 r. Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Również organizowane było spotkanie z mieszkańcami w sprawie budowy nowej przeprawy. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Miasto nie kryje zaskoczenia tą sytuacją, ale ma pewien pomysł. – Jesteśmy totalnie zszokowani. Jednak otrzymaliśmy zapewnienie, że MZDW pomoże nam w uruchomieniu dwóch tymczasowych przejazdów na drugą stronę miasta. Jeden w miejscu bardzo dawnego przejazdu, blisko obecnego wiaduktu, w ciągu ul. Majowej oraz drugi w miejscu też starego przejazdu w ciągu ul. Działkowej. Tym samym budowa tunelu musi poczekać jeszcze rok… – wyjaśnia Kurzela.

Warto też dodać, że budowa nowej stacji kolejowej w Parzniewie będzie prowadzona w obrębie funkcjonującego przejazdu kolejowego. Ten na czas budowy prawdopodobnie będzie zamknięty. Ale mimo to nadal mieszkańcy Pruszkowa mają mieć do dyspozycji dwie przeprawy kolejowe.

Próbowaliśmy skontakować się w tych sprawach z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz z PKP Polskie Linie Kolejowe, jednak telefony pozostają głuche.

Do sprawy będziemy wracać.

[AKTULIZACJA]

Oczywiście powyższy artykuł jest prima aprilisowym żartem. Tych, którzy uwierzyli zapewniamy że planów zamknięcia wiaduktu nie ma. A tym, którzy nie dali się nabrać gratulujemy czujności!
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.