Zamkną tunel od strony ul. Krakowskiej

Milanówek

Utrudnienia związane z modernizacją linii kolejowej nr 447 nie ominą Milanówka. Przypominamy, że już jutro, 4 maja zostanie zamknięte przejście podziemne od strony ul. Krakowskiej. Na co jeszcze trzeba się przygotować?

Nie ma się co oszukiwać modernizacja torowiska znacznie utrudni komunikację i to nie tylko na linii Milanówek-Warszawa, ale w samym mieście też. Już jutro, 4 maja zamknięte zostanie przejście podziemne od ul. Krakowskiej. Na peron mieszkańcy dostaną się tylko za pomocą jedynej możliwości, czyli od ul. Warszawskiej. Aby przedostać się na drugą stronę miasta trzeba będzie skorzystać z wiaduktu lub kładki. 

Natomiast we wrześniu rozpocznie się cała inwestycja. Jak już wiemy z ruchu wyłączona zostanie linia kolejowa na odcinku Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy. Ratunkiem dla mieszkańców ma być komunikacja autobusowa. W tym też czasie całkowicie zamknięte zostanie wspomniane wcześniej przejście podziemne, bowiem zostaną wykonane prace związane z budową dworca PKP od strony ul. Warszawskiej. 

A jak będzie wyglądała zastępcza komunikacja autobusowa? Jak informuje milanowski magistrat do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane co najmniej dwie linie autobusowe – nr 1 i 2. Pierwsza będzie zatrzymywać się niedaleko wszystkich przystanków kolejowych na trasie z Grodziska Mazowieckiego do stacji Warszawa Zachodnia. Natomiast druga połączy przystanek PKP w Milanówku z dworcem kolejowym w Grodzisku Mazowieckim, skąd będzie możliwe korzystanie z pociągów dalekobieżnych, dojeżdżających bezpośrednio do stacji Warszawa Zachodnia.

– Przewiduje się, że w godzinach szczytowego ruchu pasażerskiego autobusy będą odjeżdżać z częstotliwością co 15 min., natomiast w godzinach pozaszczytowych co ok. 30 min. – czytamy na stronie miasta-ogrodu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.