Zamkną tor do Milanówka

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa zabiera się za remont torowiska na odcinku Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. W niedzielę, 8 listopada, ten fragment będzie zamknięty dla ruchu pociągów.

Pasażerów możemy jednak uspokoić. Prace potrwają tylko jeden dzień i nie wpłyną na kursowanie kolejek na pozostałej części szlaku. – 8 listopada w godzinach 7.30-16.30 w związku z pracami torowymi zamknięty będzie dla ruchu pociągów odcinek Podkowa Leśna Główna-Milanówek Grudów. Funkcjonowanie przystanku osobowego Polesie na linii do Milanówka zostanie zawieszone i nie będzie on objęty komunikacją zastępczą – informuje WKD.

Podróżni chcący dostać się do Milanówka do dyspozycji będą mieć komunikację zastępczą. Na trasę wyjadą autobusy. WKD przygotowała dziewięć tego typu połączeń do Podkowy Leśnej i tyle samo powrotnych. Rozkład jazdy dostępny jest tu

Jak zaznacza przewoźnik, prace są elementem dbania o bezpieczeństwo na linii. W ramach tych starań w sobotę robotnicy pojawią się także w Grodzisku Mazowieckim. Wymienią rozjazd kolejowy. – To specjalna konstrukcja, będąca częścią toru, wykonana z szyn kolejowych, umożliwiająca przejazd pociągów z jednego toru na drugi. Wymiana tego elementu infrastruktury kolejowej zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawniejszy ruch pociągów na najbliższe 15 lat – wyjaśnia WKD. Prace te nie wpłyną na zmiany w kursowaniu kolejek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.