Zamkną drogę Brwinów-Moszna

Region

Powód? Przebudowa drogi powiatowej 3111W. Pierwszy etap prac rozpocznie się już jutro, czyli 15 czerwca. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Zamknięta zostanie droga powiatowa łącząca Brwinów z Moszną. Chodzi o fragment jezdni od mostu na Zimnej Wodzie w Brwinowie do wiaduktu nad autostradą A2 blisko Koszajca. Droga ta pozwala mieszkańcom Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej na szybki dojazd do węzła autostradowego w Pruszkowie. Jednak od najbliższej środy kierowcy nie pojadą tym popularnym skrótem.

Objazd został już wyznaczony. – Objazd z Brwinowa prowadzi ul. Biskupicką, przez Krosnę-Wieś oraz Koszajec – napisano na stronie Urzędu Gminy w Brwinowie. Jak czytamy dalej, będzie to pierwszy etap prac, który potrwa około miesiąca.

Jest to jedno z ważniejszych i kosztownych przedsięwzięć powiatu pruszkowskiego na ten rok. Do całkowitej przebudowy przewidziano drogę od Moszny, poprzez wiadukt, do wspomnianego wcześniej mostu na Zimnej Wodzie.

Wykonawca będzie musiał przebudować całą konstrukcję jak i również nawierzchnię jezdni. Wzdłuż drogi powstaną ścieżka rowerowa z kostki brukowej bezfazowej, chodniki oraz zjazdy o nawierzchni bitumicznej. Wykonawca będzie miał też za zadanie odnowienie rowów przydrożnych, remont lub wymianę przepustów oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu.

W ubiegłym roku powiat przebudował drogę nr 3111W na odcinku od ul. Domaniewskiej (droga wojewódzka nr 701) do ul. Promyka (droga powiatowa nr 3112W).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.