Zamieszanie z autobusami po otwarciu Sienkiewicza

Pruszków

Po trzech miesiącach przerwy na pruszkowską ulicę Sienkiewicza powrócił ruch, miały powrócić też autobusy komunikacji zastępczej, ale okazuje się, że zarówno linie ZP jak i ZG będą kursować identyczną trasą jak w trakcie objazdu.

Ul. Sienkiewicza w Pruszkowie to jedna z kluczowych miejskich nitek. Jej całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Staszica do ul. Stalowej w czerwcu tego roku wywołało spore zamieszanie wśród kierowców i zmianę organizacji ruchu na okolicznych drogach i skrzyżowaniach. Wydawało się, że po otwarciu Sienkiewicza kłopoty znikną. Tym razem odczuli je jednak pasażerowie miejskich i zastępczych autobusów.

Co się stało? Zgodnie z przewidywaniami autobusy miały wrócić na „stare” trasy tego samego dnia, którego Sienkiewicza zostanie otwarta, czyli w poniedziałkowy (3 września) poranek. Ale stało się tak tylko… częściowo. Jak informowali nas oburzeni czytelnicy, tego dnia autobusy kursowały w „kratkę” i ciężko było przewidzieć, która linia zatrzyma się na jakim przystanku. Czekający na swoje połączenie pasażerowie zmuszeni byli więc biegać w poszukiwaniu i swojego autobusu i informacji.

O ile w przypadku linii miejskich sytuacja powinna już wrócić do normy, co oznacza że „dwójka” i „szóstka” pojadą swoją trasą sprzed zamknięcia Sienkiewicza, o tyle autobusy linii zastępczych będą kursowały taką samą drogą jak przez ostatnie trzy miesiące. – Obecna trasa autobusów linii ZP i ZG na tę zaletę, że zapewnia mieszkańcom centrum Pruszkowa większą dostępność komunikacji autobusowej. Z tego powodu obecnie nie jest planowana zmiana trasy tych linii – wyjaśnia Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.