Zamieszanie wokół ZP. Autobusy na „starej” trasie

Pruszków

Żywot pasażera autobusów komunikacji zastępczej łatwy nie jest... Nieoczekiwanie i wbrew wcześniejszym zapowiedziom ZTM zmienił trasę kursowania linii ZP na terenie Pruszkowa.

Od soboty, 15 września, autobusy linii ZP poruszają się trasą sprzed remontu ul. Sienkiewicza. – W związku zakończeniem przebudowy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie od dnia 15 września (sobota) od początku kursowania linie L23 oraz ZP wracają na trasy podstawowe. Linia ZG kursuje bez zmian trasą objazdową do 23 września. Przywraca się funkcjonowanie przystanków: PKP Pruszków, Urząd Skarbowy, Powstańców, Rondo ks. J. Popiełuszki. Zawiesza się funkcjonowanie przystanków: Kubusia Puchatka, Mokra. Pzystanki Pałacyk Sokoła oraz Powstańców funkcjonują do 23 września, do końca kursowania linii ZG – czytamy w komunikacie ZTM.

Informację tę wielu pasażerów przegapiło, szczególnie, że remont ul. Sienkiewicza zakończył się ponad dwa tygodnie temu. Zapytaliśmy wówczas ZTM czy i kiedy autobusy linii ZP powrócą na trasę sprzed objazdu. I oto co usłyszeliśmy… – Obecna trasa autobusów linii ZP i ZG na tę zaletę, że zapewnia mieszkańcom centrum Pruszkowa większą dostępność komunikacji autobusowej. Z tego powodu obecnie nie jest planowana zmiana trasy tych linii – zapewniał Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.
 

Jakie jest stanowisko ZTM dziś? – Tak jak informowaliśmy, Zarząd Transportu Miejskiego nie planował zmiany trasy linii ZP. Do ZTM wpłynęło jednak pismo od władz Pruszkowa, w którym zwrócono się z prośbą o przywrócenie podstawowej trasy tej linii. ZTM przychylił się do tej prośby – wyjaśnia Tomasz Kunert, kierownik wydziału prasowego ZTM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.