Zamiast tablic happeningi

Region

Wielka żółto-czarna tablica z danymi o wypadkach i liczbie zabitych. Tak drogowcy walczyli z kierowcami, który lubili szybką jazdę teraz przyszła pora na inną taktykę.

Tablice oznaczające tzw. czarne punkty początkowo spełniały swoją misję. Kierowcy zmuszeni do refleksji drastycznymi danymi zdejmowali nogę z gazu. Niestety po pewnym czasie przestali zwracać na nie uwagę.
 
Drogowcy postanowili, zatem wróżyć inny program. „Drogi Zaufania” to złożone działania obejmujące swoim zakresem zarówno informowanie kierowców o zagrożeniach oraz inwestycje drogowe, mające na celu poprawienie, jakości nawierzchni dróg.
 
Drogowcy regularnie prowadzą happeningi i akcje, gdzie kierowcy na symulatorach mogą m.in. sprawdzić, co dzieje się w pojazdem i jego pasażerami w chwili wypadku. Skutki tych akcji widać w licznych statystykach. Liczba wypadków zmalała w 2010 o 25 proc. w porównaniu z 2006 r.
 
Dzięki inwestycjom drogowym cześć czarnych punktów zniknęła również z dróg na Mazowszu. Usunięto tablice na drodze krajowej nr 7. dzięki wybudowaniu obwodnicy Białobrzegi. Zlikwidowano też dwa czarne punkty na drodze krajowej nr 8., w okolicach Radzymina i Rawy Mazowieckiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.