Zamiany na linii ZW w zawieszeniu

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością czekają na wprowadzenie zmian na trasie autobusu linii ZW. Kłopot w tym, że nikt nie umie powiedzieć kiedy korekta zostanie wprowadzona.

Mieszańcy Pruszkowa od kilku miesięcy czekają na przywrócenie linii ZW na starą trasę. Dziś autobusy kursują wyremontowaną ul. Warsztatową, wcześniej zaś jeździły ul. 3 Maja i ul. Długą. Na pierwotnej tasie autobusy zatrzymywały się częściej i obsługiwały bardziej zaludnioną część miasta. 

Pod koniec stycznia ZTM informował o planowanym wprowadzeniu zmian i przywróceniu autobusów na starą trasę. – Planujemy zmianę trasy od 20 marca, czyli od nowego rozkładu kolejowego. Na terenie Pruszkowa linia pojedzie przez Długą i 3 Maja. Trasa na terenie Piastowa jest jeszcze uzgadniana – poinformował nas wtedy Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM. 

20 marca minął, a autobusy jak nie jeździły ul. Długą, tak nie jeżdżą. Dwa tygodnie temu kontaktowaliśmy się z ZTM, by uzyskać informacje o planowanych zmianach. – Zarząd Transportu Miejskiego przekazał samorządom propozycję zmian. Czekamy na potwierdzenie czy zgadzają się na proponowaną przez ZTM trasę linii ZW – to odpowiedź jaką uzyskaliśmy 7 marca od Wiktora Paula z biura prasowego ZTM.

Po dwóch tygodniach ponownie przesłaliśmy pytania do ZTM. – Nadal czekamy na oficjalne stanowiska gmin w sprawie zmiany trasy linii ZW. Gdy tylko je otrzymamy, będziemy mogli dalej pracować nad zmianą. Wtedy też będę mógł udzielić odpowiedzi – poinformował Paul. 

Dlaczego stanowiska są tak ważne? Okazuje się, że autobusy linii ZW mają jeździć po zmienionej trasie nie tylko na terenie Pruszkowa, ale również Piastowa. To właśnie ustalenia dotyczące nowego przebiegu trasy i kosztów obsługi wydłużają procedurę. Cierpią na tym podróżni. 

Kiedy linia ZW wróci na ul. 3 Maja i Długą? Dziś na to pytanie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.