„Zależy nam na utworzeniu sieci”

Pruszków

Kilka dni temu informowaliśmy o przygotowaniach do uruchomienia tegorocznego sezonu Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Tymczasem miasto już szykuje nową infrastrukturę rowerową dla przyszły rok.

W biuletynie informacji publicznej ukazało się ogłoszenie o przetargu na „Budowę stacji rowerowych wraz z budową ścieżek rowerowych do stacji w systemie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego w formule zaprojektuj i wybuduj”. Część czytelników zwróciła się do nas o sprawdzenie zawartych tam informacji, obawiając się, że jeśli dotyczy on tegorocznej edycji Pruszkowskiego Roweru Miejskiego, to może on w tym roku nie ruszyć.

Uspokajamy. Tegoroczny sezon rozpocznie się na podstawie odrębnej procedury przetargowej. Ta, która wywołała niepokój, to element przygotowań do sezonu 2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i dofinansowania uzyskanego przez miasto. – To zamówienie opiera się o budowę ścieżek rowerowych, które połączą osiem stacji rowerowych. W ramach tego zamówienia w przyszłym roku powstanie jedna nowa stacja rowerowa (na Prusa i Niecałej), zakupiona będzie odpowiednia liczba rowerów, dwa elektrobusy, stacja ładowania tymczasowego i stałego. Równocześnie jako miasto realizujemy projekt Pruszkowskiego Roweru Miejskiego i niezależnie od tego projektu ZITowskiego będziemy planować w budżecie środki i wspierać pomysły mieszkańców na nowe stacje rowerowe – mówi nam Beata Czyżewska, wiceprezydent Pruszkowa.

Pruszków przygotuje więc własną infrastrukturę, na bazie której w przyszłym roku będzie funkcjonował system rowerów miejskich. – W tym projekcie zależy nam na utworzeniu sieci, połączeniu stacji, ale to nie oznacza, że nie będzie ich więcej. Zależy nam na rozbudowie systemu także z własnych środków – dodaje wiceprezydent Czyżewska.

W tym sezonie rowerzyści z Pruszkowa będą mieć do dyspozycji 11 stacji z 90 rowerami. Ale nie jest to jeszcze ostatnie słowo. – Co do tegorocznego roweru miejskiego, to także w trakcie roku będziemy sprawdzać nasze możliwości budżetowe i będziemy starać się znaleźć środki na to, żeby uruchomić kolejne stacje – zapewnia Beata Czyżewska.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “„Zależy nam na utworzeniu sieci””

 1. Wilku Starszy pisze:

  Zbudujcie jakąś ścieżkę rowerową do szybkiego przejazdu między Żbikowem, a Centrum. Może być koło przejścia pod torami przy Utracie.

 2. cyklista pisze:

  jak długo rower traktowany będzie jako okazjonalny środek transportu a priorytetem będą rowery miejskie z wypożyczalni , używane do krótkich przejazdów w obrębie aglomeracji, sporadycznie pomiędzy aglomeracjami -(kto się wyrobi w 20 minut rowerem który ciężko chodzi i jest średnio wygodny?) tak długo nie powstanie spójna sieć infrastruktury o odpowiedniej jakości. Przykładem jest tu pas dla rowerów w ciągu ulicy Pęcickiej (od granicy Pruszkowa do majątku w Pęcicach) – wykonany bez pomysłu, bez barier izolujących ruch samochodowy (słowa poprzedniego włodarza Michałowic, że MA NADZIEJĘ IŻ KIEROWCY BĘDĄ PRZESTRZEGALI KODEKSU I NIE PRZEKROCZĄ LINII CIĄGŁEJ) a teraz, zimą, dodatkowo zanieczyszczony kamieniami, żwirem, gałęziami i piachem. Co ciekawe wszyscy (poza rowerzystami) mają ten stan w doopie. Jednym słowem – najpierw należy zmienić podejście, później inwestować. A tak na marginesie – czy projekty owych inwestycji będą konsultowane, czy też jak zwykle urzędnik wie lepiej?

 3. pruszkowianin pisze:

  Od 30 lat słyszę o budowie ścieżki rowerowej do W-wy wzdłuż linii wkd (zapewne na potrzeby kampanii wyborczych).A tak od tylu lat jeżdżę w sezonie do rzeczonej W-wy tędy owędy przez pole molędy.

 4. pruszków2019 pisze:

  Witam czy jest możliwość aby miasto Pruszków stworzyło nową stację Roweru Miejskiego przy ulicy Gomulińskiego gdzie mieści się szkoła średnia?

 5. Anonim pisze:

  Przede wszystkim system musi być kompatybilny z innymi systemami w całej aglomeracji. Należy połączyć ścieżkami rowerowymi wszystkie miejscowości w ramach tej aglomeracji. Niestety w Pruszkowie będą ścieżki w parkach, gdzie są one całkowicie niepotrzebne. Kolejnym idiotycznym pomysłem jest ścieżka na ulicy Niecałej. Facebook aż huczy od komentarzy pomysłów Pruszkowskich włodarzy. Tutejsze ścieżki są niepraktyczne i źle zaprojektowane. Szkoda było na nie środków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły