Zalew w Żyrardowie już gotowy. W sobotę wielkie otwarcie

Region

Pogoda na sobotę zapowiada się idealnie, więc jeśli planujecie wypoczynek nad wodą, to koniecznie wybierzcie się nad Zalew Żyrardowski. Już jutro wielkie otwarcie kąpieliska po modernizacji.

W ubiegłym roku nie mogliśmy korzystać z uroków Zalewu Żyrardowskiego. Wszystko przez modernizację tego obiektu. I to nie byle jaką, bo kompleks zajmujący ponad 21,5 ha (z czego 11,3 ha to sam zalew) został wręcz „naszpikowany” atrakcjami. Prace dobiegły końca, a wielkie otwarcie sezonu zaplanowano na najbliższą sobotę. Impreza inaugurująca działalność „nowego” zalewu wystartuje o godz. 12.00. Będą konkursy, zabawy dla dzieci, pokazy tańca i taneczny trening. Nie zabraknie również koncertów. Te wystartują o godz. 17.30. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Fanatic, który na scenie pojawi się o godz. 20.00.

Jakie atrakcje czekają na wszystkich tych, którzy chcą wypoczywać nad zalewem? Powstały tu dwie plaże: piaszczysta i trawiasta. Pojawiły się tu pomosty i miejsca przeznaczone dla miłośników wędkowania. Dodatkowo zadbano o zaplecze dla miłośników piknikowania – pojawiły się tu stoły i siedziska. Dla wszystkich tych, którzy zamiast zażywać kąpieli słonecznych wolą aktywny wypoczynek przygotowano siłownie plenerową, boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Przy zalewie pojawiło się 250 miejsc parkingowych, które docenią przyjezdni. Na terenie kompleksu pojawił się również budynek wielofunkcyjny z toaletami. Całość uzupełniają ścieżka rowerowa i alejki spacerowe. Warto podkreślić, że to tylko część zmian jakie zaszły na terenie żyrardowskiego zalewu. 

Wybierzcie się w weekend nad zalew i sami sprawdźcie jakie atrakcje na Was czekają!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.