Zakupy na święta nieco droższe

Region

Tegoroczna gwiazdka będzie droższa niż przed rokiem. Najwięcej zapłacimy za towary kupowane na miejskich bazarach i targowiskach, najmniej w sklepach dyskontowych.

Główny Urząd Statystyczny oszacował, że w tym roku na organizację Bożego Narodzenia wydamy więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Wszystko przez to, że ceny produktów  wzrosły o kilka procent. Jednak nasze pensje według GUS też są wyższe, więc nie powinniśmy odczuć wielkiej różnicy.

W porównaniu z ubiegłym rokiem o prawie 1 zł zdrożało mięso, o 10 gr. jaja. Najwyższy wzrost cen zanotowały krajowe owoce, zarówno te świeże jak i suszone. Specjaliści twierdzą, że jest to efektem powodzi. Więcej również zapłacimy za karpia.

Na święta przeciętna rodzina wyda około 1,8 tys. złotych. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na prezenty, a druga połowa na produkty spożywcze. Święta Bożego Narodzenia w wielu domach obchodzone są na bogato. Często zdarza się tak, że aby zorganizować wigilie decydujemy się na wzięcie pożyczki.

Najmniej za świąteczne zakupy zapłacimy w sklepach dyskontowych. Jednak jeśli zwracamy uwagę na poszczególne marki produktów, to nie wszystkie uda nam się ich kupić w tych sklepach. Więcej gotówki musimy zabrać ze sobą na bazar. Tu jednak możemy do woli przebierać w oferowanych produktach. Sporo pieniędzy zostawimy w osiedlowych sklepikach i delikatesach. Można tu jednak trafić na ciekawe i wykwintne produkty.

Największa popularnością w okresie świątecznym cieszą się jednak super- i hipermarkety. W tych sklepach znajdziemy nie tylko produkty spożywcze w przystępnych cenach ale za jednym zamachem kupimy również zabawki czy kosmetyki, które później trafią pod choinkę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.