Zakaz przewożenia rowerów komunikacją zastępczą

Region

Kierowca wyprasza pasażera z rowerem z autobusu komunikacji zastępczej. Koleje Mazowieckie tłumaczą, dlatego wprowadziły zakaz przewożenia jednośladów.

Sytuację opisał jeden z naszych czytelników. – Miałem odbyć podróż wraz z dzieckiem i babcią autobusem linii ZG do Pruszkowa. Dodatkowo miałem ze sobą rower dziecka, który musiałem zawieźć do Pruszkowa. Niestety ale gdy wsiadłem z rowerem do autobusu kierowca mówiący ledwo po polsku zaczął krzyczeć, że jest zakaz przewozu rowerów. Po dłuższej wymianie zdań uznałem, że warto być mądrzejszym i wysiadłem a dziecko wraz z babcią pojechało – przedstawił Radosław.

Kierowca postępował zgodnie z regulaminem wprowadzonym przez przewoźnika. – Ograniczenia przewozowe na rowery, które zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe wprowadzono do autobusów ZKA, należy traktować jako zakaz. Autobusy ZKA dodatkowo oznakowano piktogramami z przekreślonym rowerem. Kierowcy znają regulamin i stosują się do jego zapisów – tłumaczy Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

Przewoźnik zastosowanie takiego rozwiązania argumentuje względami bezpieczeństwa. –  Wprowadzony zakaz przewożenia rowerów jest podyktowany przede wszystkim obowiązkiem zapewnienia podróżnym bezpieczeństwa oraz odpowiednich warunków podróży. W pociągu są specjalne miejsca wyznaczone do zabezpieczenia roweru. Natomiast w autobusach takich miejsc nie ma – podkreśla Nowakowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.