Zajmą się ulicą Bryły

Pruszków

Szykują się zmiany na ul. Stefana Bryły. Na odcinku od ul. Przejazdowej do istniejącej już nawierzchni asfaltowej droga zostanie przebudowana. Efekty powinny być widoczne w połowie przyszłego roku.

Pruszkowski urząd wziął po lupę ul. Stefana Bryły. Pierwsze kroki związane z planowaną modernizacją drogi podjęto w ubiegłym roku, kiedy rozpoczęto prace nad projektem budowlanym. Etap ten udało się zakończyć, więc nic nie stało na przeszkodzie, aby zająć się przebudową ulicy. Miasto ogłosiło postępowanie przetargowe, w którym poszukuje wykonawcy zadania.

Celem jest budowa odcinka drogi pomiędzy ul. Przejazdową, a istniejącą nawierzchnią asfaltową. Zakres prac jest szeroki. Trzeba zacząć od ścięcia oraz wykarczowania drzew, które rosną w wyznaczonym terenie. Łącznie jest ich ponad 100. Wykonawca musi liczyć się z przeprowadzeniem robót rozbiórkowych nawierzchni jezdni, krawężników czy też ogrodzeń. W planach jest wzmocnienie podłoża, wykonanie warstwy ścieralnej i wiążącej z betonu asfaltowego. Pojawią się również chodniki z kostki betonowej i zatoki postojowe.

Prace związane z nawierzchnią to jeden z elementów całego zadania. Planowane jest również właściwe zabezpieczenie drogi przed opadami, dlatego zostanie wykonana kanalizacja deszczowa. Wykonawca postawi słupy oświetleniowe i zamontuje na nich oprawy LED. Ponadto, planowana jest budowa studni kablowej oraz kanalizacji kablowej dwuotworowej. 

Jezdnia, chodnik połączony ze ścieżką rowerową oraz niezbędna infrastruktura – tak ma się prezentować obraz ul. Stefana Bryły. Kiedy? Na ostateczne efekty trzeba będzie poczekać. Ruszyła procedura przetargowa, oferty można składać do urzędu do 15 września. Po tym terminie zostanie wyłoniony wykonawca, który na realizację zadania będzie miał czas do 30 czerwca 2017 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.