Zajezdnia SKM czeka na decyzje

Region

Szybka Kolej Miejska miała przejąć od PKP Intercity 20 hektarów terenu na stacji postojowo-technicznej Szczęśliwice. Jednak termin dzierżawy stale się opóźnia. Problem stwarzają również zabytkowe budynki kolejowe.

PKP InterCity stwierdziła, że do obsługi własnego taboru wystarczy zaplecze techniczne w Olszynce Grochowskiej. Dlatego też może udostępnić teren na Szczęśliwcach spółce SKM, która obecnie pozostawia swoje pociągi na bocznicach kolejowych.

Pierwsze rozmowy SKM prowadziła z Intercity, gdy jej prezesem był jeszcze Grzegorz Mędza. Obecnie ustalenia stanęły miejscu, bo PKP InterCity czeka na opinie Grupy PKP. Okazało się również, że na stacji postojowo-technicznej Szczęśliwice znajdują się trzy zabytkowe budynki, nad którymi czuwa konserwator. SKM miałaby przejąć nie tylko teren stacji, ale i obowiązek opieki nad zabudową.

Zabytkowa wagonownia Szczęśliwice to przedwojenny zespół budynków z lat 20-tych ubiegłego wieku. Do rejestru zabytków wpisany jest budynek dworca waz z wieżą zegarową i zabudową techniczną.

SKM jest praktycznie zmuszona do przejęcia terenu wraz z zabytkami. Przewoźnik już dziś dysponuje dwunastoma składami. W kwietniu tabor powiększy się o 13 elfów z bydgoskiej PESY , a w 2012r. do Warszawy przyjedzie 6 składów wyprodukowanych przez Newag. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.