Zajęli się zniszczonym chodnikiem

Brwinów

Nierówny, stary i zniszczony – tak prezentuje się chodnik przy bramie parku miejskiego w Brwinowie. Niebawem pozostanie po nim wspomnienie. Z myślą o poprawie komfortu pieszych, gmina przystąpiła do remontu chodnika.

Kierowcy narzekają na nierówne i pełne dziur nawierzchnie dróg. Piesi nie chcą być gorsi i na obiekt swoich narzekań wybrali chodniki. Dla mieszkańców Brwinowa preferujących spacery mamy dobrą informację – gmina zadba o fragment ciągu przy bramie parku miejskiego. Nierówności, dziury i pojawiające się po opadach deszczu kałuże odejdą w zapomnienie.

Brwinowski magistrat sięgnął nieco głębiej do kieszeni i znalazł środki na modernizację fragmentu chodnika, około 300 m kw., przy wejściu do parku. Zadaniem wykonawcy jest ułożenie kostki betonowej o grubości 8 cm w kolorze jasnoszarym i grafitowym. Planowana jest również regulacja wysokości studni kanalizacyjnych i teletechnicznych, co poprawi komfort poruszania się po chodniku. Dzięki temu droga do parku i przejścia dla pieszych będzie łatwiejsza.

Należy zaznaczyć, że gmina ma na uwadze względy bezpieczeństwa, komfortu oraz estetyki okolic Rynku. Brwinowski magistrat planuje kolejne inwestycje, ale na ich realizację trzeba poczekać. Zgodnie z założeniami, w 2018 roku zostanie wyremontowany chodnik w tunelu, a także barierki i oświetlenie uliczne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.