Zainteresowanie PKM coraz większe

Pruszków

Za nami pierwszy miesiąc funkcjonowania Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Do tej pory wyrobiło ją już ponad 3 tys. mieszkańców Pruszkowa. – Zainteresowanie nie słabnie i z dnia na dzień jest coraz większe – przyznają urzędnicy.

Czym jest Pruszkowska Karta Mieszkańca? To karta, która pozwala mieszkańcom miasta korzystać z rozmaitych zniżek system cały czas jest rozbudowywany i dołączają do niego nowi partnerzy. Wydawanie karty ruszyło w połowie czerwca. Do dziś kartę wyrobiło ponad 3 tys. mieszkańców. – To duży sukces. Zwłaszcza, że zainteresowanie nie słabnie. Póki co najwięcej osób wyrabia kartę ze względu na to, że posiadacze PKM, którzy mają Warszawką Kartę Miejską nie muszą kupować osobnych biletów by skorzystać z pruszkowskiej komunikacji autobusowej – mówi nam Magdalena Kędzierska z pruszkowskiego urzędu miejskiego.

Kto może wyrobić PKM? Katę otrzyma każda osoba, która rozlicza swoje podatki w miejscowym urzędzie skarbowym i jednocześnie mieszka w Pruszkowie. Co ważniejsze: nie trzeba być zameldowanym, aby otrzymać kartę. Pruszkowska Karta Mieszkańca jest wydawana niezależnie od wysokości osiąganych przez zainteresowanego dochodów. Otrzymają ją również dzieci osób, które spełniają powyższe wymagania. Karty można wyrabiać w urzędzie miejskim oraz na pływalni Kapry. Warto mieć ze sobą PIT za ubiegły rok. Karta wydawana jest od ręki.

Urząd prowadzi rozmowy z wieloma prywatnymi przedsiębiorstwami i zachęca ich do przyłączenia się do systemu. Dziś posiadacze PKM mogą taniej kupić bilety na przejazd autobusami miejskich linii,natomiast ci który mają dodatkowo WKM nie muszą kupować dodatkowych biletów. Do systemu przyłączyli się również: Hotel Victor, Akademia Urody oraz firma EcoSan.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.